سیاره

محققان متوجه یک شی فضایی عظیم در لبه منظومه شمسی شده اند. این شی که به اندازه مریخ است احتمالا دهمین سیاره ای است که دور خورشید می چرخد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، در لبه خارجی منظومه شمسی یک شی عظیم و به اندازه مریخ قرار دارد که  احتمالا دهمین سیاره ای است که دور خورشید می چرخد.

البته این سیاره که وجود آن تایید نشده به نام سیاره ۱۰ شناخته می شود. احتمال وجود سیاره ۱۰ پس از آن مطرح شد که دانشمندان اشیایی یخی مشاهده کردند که در فاصله ای با نپتون به طور کج مشغول مدار زدن هستند.

دلیل این شیوه مدار زدن آنها نامشخص است و محققان تصور می کنند یک توده بزرگ و احتمالا سیاره مانند دلیل این امر است.

محققان دانشگاه آریزونا معتقدند وجود این توده مرموز فقط با کنترل تعداد مسیرهای مداری (orbital plans) مربوط به سنگ های فضایی که به نام KBO مشهورند قابل شناسایی است.

http://www.mehrnews.com/

*
*
*
*
**

*
*

**
بهترین پنل اس ام اس بهترین نوع پنل اس ام اس برترین پنل اس ام اس ویژگی بهترین پنل اس ام اس دکمه فراخوان دکمه فراخوان بنر button call to action دکمه فراخوان چیست انواع تبلیغات انواع تبلیغات در ایران انواع روش های تبلیغات روش های تبلیغات اینرتنتی سامانه پیامک ارسال پیامک  سامانه ارسال پیامک پنل اس ام اس  تبلیغات بنری رایگان تبلیغات رایگان در سایت های پربازدید  روش تبلیغات بنری رایگان  کارت ویزیت لایه باز بیمه پاسارگاد  کارت ویزیت بیمه پاسارگاد دانلود طرح لایه باز بیمه پاسارگاد