سردار سلیمانی

اصفهان - فرمانده سپاه قدس گفت: دشمن جاهل و نادان است چرا که قدرت جمهوری اسلامی در منطقه پادگانی، پایگاهی و استعماری نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار قاسم سلیمانی شامگاه سه شنبه، در میدان تاریخی نقش جهان و در مسجد امام (ره) اصفهان در جمع عزاداران حسینی اظهار داشت: این هفته به نام دفاع مقدس نامگذاری شده است و در شهری قرار داریم که در ابعاد مختلف ستون فقرات دفاع مقدس بود.

وی با اشاره به اینکه حجم فداکاری و ایثار در اصفهان بی نظیر بوده است، ادامه داد: استان اصفهان شاید به اندازه چندین استان کشور شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و در جنگ نقش کلیدی، محوری و مهم داشته است.

فرمانده سپاه قدس افزود: نمی توان دوران دفاع مقدس را بدون اصفهان متصور کرد.

وی با بیان اینکه نکته دوم در کنار این حجم فداکاری، نقش محوری اصفهانی ها در مدیریت و اداره جنگ است، بیان داشت: هرگز نمی توان نقش شهدای بزرگواری مانند خرازی را در جنگ نادیده گرفت و صحنه جنگ را بدون سرداران بزرگی مانند کاظمی و همت تصور کرد، نمی توان جنگ را دید و تاثیر و معنویت شهید ردانی ، روحانی بی نظیری مانند شهید میثمی که همگی متعلق به این شهر هستند را ندید.

سردار سلیمانی ادامه داد: شهید محلاتی و تصمیم انقلابی وی در هواپیما و انتخاب میان مرگ با عزت یا اسارت با ذلت را نیز نمی توان نادیده گرفت.

وی با بیان اینکه این افراد نمونه عمل انقلابی بودند، ابراز داشت: انسان انقلابی کسی است که با شهادت خود ملتی را سربلند کند و تمام شهدای اصفهان و کشور در این زمینه ممتاز و بی بدیل بودند.

فرمانده سپاه قدس اضافه کرد: وقتی خبر شهادت شهید محلاتی به امام خمینی رسید از وی با تعبیر «محلاتی خودمان» یاد کردند، اصفهان صاحب چنین شخصیت هایی است.

وی با بیان خاطراتی از زمان جنگ ابراز داشت: در آن زمان جلسه ای برای مدیریت جنگ تشکیل نمی شد مگر اینکه شهیدانی مانند اقابابایی، خرازی، همت و غیره حضور داشتند و با حضور آنها آرامش و امنیت در ارتباط با تصمیم های جنگی احساس می شد.

شکست دشمنی که نمایشگاهی از ابزارهای نظامی داشت بسیار سخت بود

سردار سلیمانی با بیان اینکه تاثیر این شهر در جنگ به عنوان گنجی برای انقلاب باقی مانده است و در گذر زمان هربار گهر گران قیمت تری از این شهر  کاوش می شود، تاکید کرد: اصفهان در جنگ نقش ارزنده و در پایه گذاری فرهنگ دفاع مقدس نقش بی بدیلی داشته است.

وی با بیان اینکه نقش و کارکرد دفاع مقدس نسبت به انقلاب و جامعه صرفا نظامی و برای دفع خطر نبوده است، گفت: شکست دشمنی که در حالت غافلگیری و عدم آمادگی به کشور ما حمله کرد آسان نبود، دشمن پیشروی های بزرگی در این عمل غافلگیرانه انجام داد به گونه ای که ۲۰ هزار کیلومتر از کشور ما را اشغال کرد.

فرمانده سپاه قدس افزود: شکست چنین دشمنی که همه کشورهای دنیا به او کمک کرده و نمایشگاهی از ابزارهای نظامی به وی هدیه کردند بسیار سخت بود.

وی با اعلام این مطلب که دشمنان حدود  ۱۰۰ میلیارد دلار اعتبار تسلیحانی برای عراق منظور کردند که به اندازه یک تریلیون دلار پول امروز ارزش داشته است، ابراز داشت: پیروزی بزرگ ایران در بازپس گیری خاک کشور، شکست دشمن و تعقیب و تنبیه او در خاک خودش به تنهایی ارزشمند است.

سردار سلیمانی با ابراز تاسف از برخی بیانات ناصحیح پیرامون جنگ که برخی افراد مسئول جنگ نیز در بیان آن نقش دارند، بیان داشت: متاسفانه این صحبت ها به نوعی زیر سوال بردن امام را در برداشته است.

گلایه سردار سلیمانی از برخی روایت های کم بها و ناآگاهانه از دوران جنگ

وی تصریح کرد: ما یک امام مقتدر، حکیم، متقی و رهبری بصیر در دوران انقلاب و دفاع مقدس داشتیم که با کسی رودربایستی نداشت که اکنون این حرف های کم بها زده شود و شبهه برای مردم ایجاد کنند.

فرمانده سپاه قدس اضافه کرد: مردم ما در صحنه میدان جنگ به تکلیف عمل می کردند و تابع امام خمینی (ره) بودند.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر توسعه معارف جنگ اظهار داشت:  بیشترین حجم کتاب هایی خوانده شده و تقریرهای کتاب توسط ایشان مربوط به کتاب های دفاع مقدس است چراکه این نوع کتابها اثر تربیتی بالایی دارد.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه با مطالعه برخی از این کتابها مانند وقتی مهتاب گم شد رهبر انقلاب اشک ریختند، بیان داشت: امروز کتاب های دفاع مقدس به دیگر زبان ها ترجمه می شود و ما با شخصیت های سیاسی روبرو شدیم که این کتاب ها را خوانده و از ابتدا تا انتها گریسته اند.

نقش پررنگ لیبرال ها در صحنه جنگ 

وی تصریح کرد: باید این نوع معارف را گسترش و نشر دهیم اما برخی افراد با اغراض بحث های کم بها به راه می اندازند و برخی را نا آگاهانه به این وادی می کشانند که ما از آنها گلایه داریم.

فرمانده سپاه قدس ادامه داد: همچنین گلایه داریم که چرا تلویزیون این مباحث را مطرح می کند، جنگی که دارای چنین رهبر مقتدری بوده دیگر جای بحث ندارد.

وی بیان داشت: دفاع مقدس باید همپای انقلاب سنجیده شود به نوعی که می توان گفت انقلاب بدون آنچه از دفاع مقدس به جامعه سرایت کرد، ناقص است.

سردار سلیمانی در ادامه صحبت های خود به بیان نکاتی از دفاع مقدس که بر جامعه اثرگذار شد، پرداخت و گفت: در سال های اول جنگ نقش لیبرال ها در صحنه جنگ پر رنگ بود و این امر ناشی از  وجود عنصر مشکوکی مانند بنی صدر و مجموعه های دیگری است که در دولت وی در دوره اول انقلاب حضور داشتند.

وی تاکید کرد: یکی از ارکان اصلی که باعث شد جامعه ما از شاهنشاهی فاصله بگیرد و به سمت ارزش های اصیل اسلامی رجوع کند دفاع مقدس بود و موجب شد تفکر انقلابی در  برابر تفکر لیبرالی موفق شود، پس زدن تفکر لیبرالی و زودون آن از جامعه ما شد.

معارفی که از جنگ به جامعه توسط جوانان رسوخ کرد شیعی و دینی بود

فرمانده سپاه قدس با اشاره به نکته دوم، دفاع مقدس را موجب تقویت لایه های هویتی، ارزشی و دینی جامعه برشمرد و تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس به نوعی نمایندگانی از همه آحاد کشور حضور داشتند، بدین ترتیب  اثرگذاری دفاع مقدس درون جامعه ما رخ داد و آن را به سرعت به جامعه دینی تبدیل کرد.

وی ادامه داد: در واقع نقش دفاع مقدس در تغییر و تبدیل جامعه و عمق بخشیدن به لایه های هویت دینی بی بدیل بود و معارفی که از جنگ به جامعه توسط جوانان رسوخ کرد شیعی و دینی بود به نوعی که جامعه را در ابعاد دینی احیا کرد.

سردار سلیمانی تحول معنوی، رشد اخلاص و بنیان گذاری نوعی مدیریت خاص با عنوان مدیریت بسیجی را به عنوان نکته سوم مطرح کرد.

وی با اشاره به چفیه ای که رهبر انقلاب حتی در مناسب های رسمی بر دوش دارند، اظهار داشت: چه تبلیغی از این عظیم تر وجود دارد که اینکه جایگاهی مانند ولایت فقیه با چفیه و نشانی متعلق به دوران دفاع مقدس در هر دیدار رسمی و غیر رسمی حضور دارند، این موضوع اشاره به این مطلب است که این فرهنگ بسیار اثرگذار و داری قداستی خاص است.

فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه دفاع مقدس در ایجاد ملتی انقلابی با هویت دینی نقش نقش محوری داشت، گفت: دفاع مقدس ملت ما را به ملت انقلابی پایدارو موفق تبدیل کرد که تا امروز در برابر دشمنان  ایستاده است و این از اثرات یک اخلاص بزرگ است.

وی افزود: دفاع مقدس به جز آنچه در صحنه های ظاهری جنگ از اخلاق کریمانه، خاکی بودن و خلاص و فداکاری برجای گذاشت تاثیرات یاد شده را نیز داشت.

سردار سلیمانی اظهار داشت: این سوال وجود دارد که این تاثیرات همه جانبه در ابعاد انقلابی چگونه ایجاد شده است، باید بدانیم یک تاثیر محوری و جوهری در این موضوع  ناشی از شخصیت ناب خود امام خمینی بود.

امام خمینی روح معنوی را در دفاع مقدس دمید

وی ادامه داد: امام خمینی با خطابه ها، نامه ها، دیدارها و کلمات زیبای خود بر رزمندگان تاثیرگذار بود و آنچنان زیبا زخم و حرج جبهه را التیام می داد که گویی سخنان وی آبی بر آتش بود.

سردار سلیمانی تاکید کرد: امام جبهه را به سمت خدا و اسلام حرکت داد و بارها این مطلب را راجع به جنگ بیان کرد که همه مقصد ما مکتب ماست.

وی با بیان سخنی از امام خمینی خطاب به حجاج که «ای نشستگان در برابر خانه خدا به ایستادگان در برابر دشمن خدا را دعا کنید»، گفت: امام با دقت همه سطوح جنگ را زیر نظر داشت و آنچنان روح دینی را به وجد می آورد که حساب نداشت.

فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه امام خمینی روح معنوی را در دفاع مقدس دمید، تاکید کرد: رهبر ما برای شهید حججی ها ترسیم خط کرد و این آن چیزی است که از مکتب امام حسین گرفته شده است.

وی با بیان اینکه اثر بر مدیریت دفاع مقدس از دیگر تاثیرات امام خمینی بود، ابراز داشت: سه مسئله در تحول جامعه چه در دوران دفاع مقدس و چه معاصر اثرگذار است و هر یک اشکال داشته باشد جامعه راه کج می رود.

سردار سلیمانی در توضیح این سه مسئله، اضافه کرد: رهبری، هدف گذاری که صحیح و خالصانه باشد و مدیران هادی که سیاست ها را اجرایی و عملیاتی کنند، این مسائل را تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه پاکی دوران دفاع مقدس به یمن مدیریت پاک شهیدان ما بود که دارای چندین ویژگی مهم بودند، گفت: انسان های آن روز نیز بسیار ارزشمند بودند اگر پس از جنگ خود را آلوده دنیا نکرده باشند.

فرمانده سپاه قدس ادامه داد: یکی از ویژگی های مدیریت در دوران دفاع مقدس که در هر دوره ای اثرگذار است اینکه فرماندهان خود جلودار و خطرپذیر بودند.

وی با بیان اینکه تغییر ماهیتی و اساسی در مدیریت جنگ ایجاد و از شیوه کلاسیک به اسلامی تغییر پیدا کرد، اظهار داشت: در  آن جنگ نابرابر خطوط هولناک دشمن در شلمچه، فاو و غیره یکی پس از دیگری فرو می ریخت چراکه این فرمانداران و جلودار، خطرپذیر، شجاع و با معنویت بودند.

سردار سلیمانی افزود: این افراد جنگ را به حوزه متحرکه علمیه با اخلاص دینی تبدیل کردند که این از اثرات انتخاب یک مدیر درست است.

قدرت جمهوری اسلامی در منطقه پادگانی، پایگاهی و استعماری نیست

وی تصریح کرد: در هر جامعه ای که رهبری فداکار و منزه با سرداران فداکار  همسو شدند موفقیت شامل حال آنها شده است و هر جا جامعه از انسان های فداکار تخلیه شود آن جامعه شکست می خورد.

فرمانده سپاه قدس افزود: به عنوان یک برادر کوچک و سرباز شما عرض می کنم بابد ببینیم در مزرعه جامعه چه کاشته ایم، چه موضوعی را بزرگ و چه مسایلی را تحقیر می کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه دشمنان ما این روزها پیرامون قدرت جمهوری اسلامی اعلام حساسیت می کنند و از طرفی برای ما شاخ و شانه می کشند، اظهار  داشت: نکته مهم اینکه قدرت جمهوری اسلامی در این منطقه و جز آن حقیقی و بلاشک است. مستکبران بدانند قدرت ما تثبیت شده است حتی اگر دشمن عصبانی باشد و از این عصبانیت بمیرد.

سردار سلیمانی افزود: از سویی باید گفت دشمن جاهل و نادان است چرا که قدرت جمهوری اسلامی در منطقه پادگانی، پایگاهی و استعماری نیست.

وی خطاب به دشمنان با بیان اینکه قدرت جمهوری اسلامی ناشی از پادگان های شبیه شما نیست بلکه برخاسته از چیزی است که امکان مواجهه با آن را ندارید، تصریح کرد: قدرت جمهوری اسلامی برخاسته از منطقی است که در سیاست های خود اعمال می کند که مهم ترین آن دفاع از مظلوم در برابر ظالم است.

فرمانده سپاه قدس ادامه داد: مردم و دفاع مردمی ما، پادگان جمهوری اسلامی است و پادگانهای ما قلب، دل و عاطفه مردم نسبت به جمهوری اسلامی است چراکه در این دنیای پر ظلم تنها ملت ما پشتوانه ملت های مظلوم در برابر ظالم است.

وی تصریح کرد: امروز اعتماد بزرگی در ملت فلسطین ایجاد شده است که جمهوری اسلامی مدافع حقیقی این ملت است.

سردار سلیمانی افزود: شما داعش را در عراق درست کردید و جمهوری اسلامی در برابر  آن ایستاد که این از قدرت جمهوری اسلامی است.

جمهوری اسلامی قدرتی است که همه عالم اسلامی به آن تکیه کرده است

وی گفت: این همه تلاش برای فتنه مذهبی میان سنی و شیعه انجام شد اما شاهد اتحاد آنها به ویژه در سوریه بودید.

فرمانده سپاه قدس اضافه کرد: امروز برادران سنی ما نزدیک ترین مدافع خود را جمهوری اسلامی می دانند و این از نفوذ و قدرت جمهوری اسلامی است که پایدار و  ماندگار است چراکه در دل ها جای دارد.

وی خطاب به مستکبران و دشمنان جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: جمهوری اسلامی قدرتی است که همه عالم اسلامی به آن تکیه کرده است، بر این اساس تصور غلطی دارید و نمی توانید هیچ غلطی کنید و نیازی به حرف های تکراری و بی مغز مجدد شما نیست.

سردار سلیمانی ادامه داد: دشمنان نمی توانند با قدرت ما مقابله کنند چرا که محبت جمهوری اسلامی در دل مظلومان منطقه جای گرفته است و قابل مواجهه و برخورد نیست.

وی تاکید کرد: دشمنان در مواجه های خود بر قدرت جمهوری اسلامی افزودند و نه تنها نتوانستند کاستی در قدرت ما ایجاد کنند بلکه بر قدرت ما اضافه کردند. 

فرمانده سپاه قدس افزود: قدرت ما با همین منطق و هدایت تحت لوای رهبری حکیمانه رهبر انقلاب همچنان در منطقه افزایش خواهد یافت؛ چه دشمن بخواهد و چه نخواهد.

http://www.mehrnews.com/

...

..

...

.

.

..