پیش نیازهای طراحی بروشور جذاب

در قسمت قبلی به صورت آیتم و توضیح درمورد نکاتی که باید قبل و هنگام طراحی بروشور و چاپ آن بدانید پرداختیم ، میشه این مطلب را به نوعی تکمیل کننده ( راهنمایی اولیه طراحی و چاپ بروشور  ) که چندی پیش برای شما ذکر کردیم قلمداد کنیم که طبعا رعایت این موارد به جذاب و افزایش میزان رضاتمندی بینندگانی که بروشور تبلیغاتی شما در دست میگیرند کمک بسیاری خواهد کرد .

پیش نیازهای یک بروشور جذاب

پیش نیازهای یک بروشور جذاب

کیفیت نگارش متن در طراحی بروشور جذاب

اهمیت ویژه ای به نحوه ی نگارش متن های مندرج در بروشور دهید ، به لحن املایی ، شیوه ی و ترکیب قرار گیری کلمات و مهم تر از آن عام پسند بودن متن می باشد که می تواند آن را نکته ی مهم این بخش بدانیم . قبل از هرچیز به هیچ عنوان از مطالب کپی در تبلیغات مشابه استفاده نکنید و به انحصار بودن متن توسط خود تاکید داشته باشید ، متن انتخابی را از بین مشتریان بالقوه و نیاز های آن ها برداشت کنید و با نگارش جدید به هدف های مشتریان در لابه لای متن اشاره کنید تا مخاطب هدف به خوبی بتواند با کلمات و توضیحات مندرج شما ارتباط خوبی بر قرار کند . شاید گاها برای شما هم پیش آمده باشد که خیلی از افراد کلمات را بر حسب ذهنیت خود طراحی می کند و حتی لحظاتی هم شده خود را جای خوانند آن بروشور نمی گذارند .

پیش نیازهای یک بروشور جذاب

پیش نیازهای یک بروشور جذاب

زیبایی در سادگی طراحی بروشور جذاب

با وجود گسترش در عرصه گرافیک و افزایش میزان تخیلات طراحی با همراه داشتن پیچیدگی خود ، همچنان مهمترین ویژگی در عرصه تبلیغات که بیشتر مدیران و مخاطبان را جذب میکند ، زیبایی در سادگی است . به واقع دور از تصور نیست کمی در عمق سادگی طراحی بروشور مفهوم را به مخاطب هدف خود برسانیم ، گاها در طراحی حال میتواند طراحی بنر باشد یا کارت ویزیت و … پیچیدگی های بی مورد طراحی میتواند باعث عدم برقراری ارتباط فوری بیننده با طرح را ایجاد کند که این موضوع بسیار غیر مفید به حساب می آید .

ایستادگی در طراحی بروشور جذاب

یک فرم مشخص و از پیش تعیین شده در چاپ بروشور وجود دارد ، البته این موضوع بیشتر در طراحی بروشور صدق میکند . همانطور که این موضوع را در مجلات ، روزنامه ها ، کتاب ها به جد مشاهده می کنید ، انتخاب فونت یکی از مواردی است که عموما در چند مدل فونت فارسی خلاصه می شود و اکثر طراحان از این موضوع پیروی میکنند . یا حتی میتواند از ساختار مشابه طراحی ها الگو گرفت که طی سال های گذشته همچنان یک فرم تنها با تغییرات تصاویر ، رنگ ها ، عناصر گرافیکی و ایده های جدید همراه است .

لینک کوتاه مطلب : http://reza-graph.ir/?p=9723